Házirend és Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF)

Itt találod a Hópárduc® fejlesztő foglalkozások házirendjét. Kérünk jelentkezés előtt alaposan olvasd el, mert később még kikérdezzük... 🙂

A Hópárduc® programokra történő jelentkezéssel és a gyermek Hópárduc® programokon történő részvételével – egyéni próbaóra, fejlesztő és haladó falmászó foglalkozások, nyári táborok, ‘Élményt hozunk’ programok – automatikusan kifejezed, hogy gondosan elolvastad, megértetted, magadra és gyermekedre (gondozottra) nézve elfogadod és betartod az alábbi Házirendet, ÁSzF-et

A Házirend célja, hogy a sportoló gyermekek, fiatalok nyugodt, biztonságos körülmények között, életkori sajátosságaiknak megfelelően vegyenek részt és fejlődjenek a foglalkozásokon.

A falmászó foglalkozásokon használt boulder-terem mesterséges környezete nem csökkenti az esetleges sérülések kockázatát. A boulder-teremben minden esés magába foglalja a sérülés kockázatát a biztonsági szivacs használata mellett is. A lehetőségekhez mérten mind a foglalkozásvezető, mind a résztvevő gyermek köteles az esés és sérülés kockázatát minimalizálni saját és mások testi épségének megőrzése érdekében.

A falmászó foglalkozások szabályainak betartása közös érdek.

A falmászó foglalkozásvezetők alkalmasak az órák szakszerű lebonyolítására, és a résztevők felügyeletére. Felelősségük azonban nem terjed ki a foglalkozás keretein kívül a teremben vagy a váróban mászó/játszó gyerekek felügyeletére.

A programok számos esetben falmászó/boulder központokban, termekben kerülnek megtartásra. A terembe lépéssel a helyi előírások automatikusan elfogadásra kerülnek, így kérjük tájékozódjatok az adott teremben érvényes házirendről is. Ezek a teremben kifüggesztve, vagy a termek honlapján elérhetőek.

Részvétel Hópárduc® programokon:

A különféle programokra, foglalkozásokra történő jelentkezést követően a behívás nem a jelentkezés sorrendjében történik, számos szakmai és szervezési szempontot is figyelembe kell vennünk.

FALMÁSZÓ FOGLALKOZÁSOK

[egyéni és csoportos próbaóra, falmászó foglalkozások-tanfolyamok]

EGÉSZSÉG

A helyszínekkel együttműködve igyekszünk megteremteni a higiénikus, tiszta és biztonságos mászási lehetőséget. Ehhez a Ti együttműködésetek, támogatásotok is szükséges, és elengedhetetlenül fontos.

Amennyiben felmerül fertőző betegség gyanúja (kötőhártya gyulladás, influenza, covid, stb…), illetve nem megfelelő egészségi állapot („még köhög”, „csak kicsit folyik az orra”), akkor inkább vigyétek el a gyermeket orvoshoz, vagy pihentessék őt otthon a saját és a többi gyermek érdekében. Beteg, lázas, hasmenéses, hányós, illetve még lábadozó gyermek a többi gyermek egészségének megőrzése érdekében a programokat nem látogathatja.

A Szülő kötelezettséget vállal arra, hogy a gyermek a  megfelelő egészségügyi állapotban van, a gyermek közösségbe engedhető. 

Amennyiben a foglalkozásvezető a program során a gyermek megbetegedését észleli, haladéktalanul jelzi azt a Szülőnek, aki köteles a gyermeket a foglalkozásról ésszerű keretek között elvinni.

ÉRKEZÉS, ÁTÖLTÖZÉS

Kérjük, hogy a foglalkozások megkezdésének időpontjára a gyermekek átöltözve jelenjenek meg. Az öltözés az erre kijelölt helyen történik.

Ajánlott ruházat : kényelmes térdet fedő tornanadrág, nem túl bő póló, tiszta talpú tornacipő (keskeny szélű, keményebb, tépőzáras javasolt), ennek hiányában tiszta zokni. Utcai cipővel a teremben nem szabad közlekedni. 

A mászás megkezdése előtt minden olyan kiegészítőt, ékszert le kell venni, ami beakadhat valahová. Hosszú hajú lányoknak kérjük a haját hajgumival fogják össze. Egyrészt zavarja a figyelmét a gyermeknek az előrebukó haj, másrészt balesetveszélyes.

Saját játékot, saját sporteszközt, ennivalót a terembe biztonsági (ráesés) és higiéniai okokból (mászófal/biztonsági szőnyeg összekoszolása) nem szabad bevinni.

Kérjük, hogy a gyermekek átadása a foglalkozásvezetőnek az óra kezdésekor történjen meg. Felügyelet nélkül ne maradjon gyermek a váróteremben. 

Késés esetén a foglalkozásból megmaradt időt áll módunkban a gyermek számára biztosítani. Ilyenkor a következő, pontosan érkező gyermekek érdekét helyezzük előtérbe.

VÁRAKOZÁS

Az egyéni próbaórák időtartama kb. 45-50 perc, mely két részre tagolódik: kb. 35-45 perc jut a gyermekre (keretmesébe ágyazott gyakorlatok falon és talajon) , majd kb. 10 percben kap visszajelzést a szülő a foglalkozásvezetőtől. 

Amennyiben a gyermek jelenlétét, felmérését érdemben nem zavarja a szülő jelenléte, ezeken az egyéni próba alkalmakon csendes megfigyelőként bent lehet a szülő is. Ha a foglalkozásvezető azt tapasztalja, hogy a szülő jelenléte könnyen kizökkenti a gyermeket, gyakran kilép a feladathelyzetből, akkor előfordulhat, hogy a foglalkozásvezető óra közben kéri meg a szülőt a mászóterem elhagyására a foglalkozás végéig. Fentiekre tekintettel különösen fontos, hogy egyéni próbaóra során tilos fényképezni, videót készíteni.

Késés esetén csak a korábban egyeztetett idősávból megmaradt időt áll módunkban a gyermek számára biztosítani, szem előtt tartva a következő, pontosan érkező gyermekek érdekét is.

A Hópárduc® Fejlesztő Falmászó foglalkozások 45 percesek, a Hópárduc® Haladó Falmászó foglalkozások 75 percesek. 

A Hópárduc Fejlesztő Falmászó foglalkozáson a kiscsoport arra is szolgál, hogy a gyermek figyelme minél kevésbé terelődjön el. A szülői jelenlét szintén zavaró tényező lehet. A saját és a többi gyermek fejlődése érdekében a szülők a falmászó foglalkozás ideje alatt a mászófalas termen kívül várakozhatnak. (Kivétel: nagyon szorongó gyermek esetén, a foglalkozásvezetővel előzetesen egyeztetve, az első 1-2 foglalkozás bevezető részében ott lehet a szülő, segítve a gyermek feloldódását, beilleszkedését a csoportba.) A foglalkozást követő szünetben lehetőség szerint gyors visszajelzést adunk a szülőknek az aznapi óráról.

A legbiztonságosabb, ha a foglalkozás alatt a helyszínen várakozik a szülő, kísérő. Amennyiben el kell menned, kérjük, hogy legkésőbb a foglalkozás vége előtt 5 perccel érkezz vissza a váró részbe.

Betekintés a foglalkozásra, a gyermek fejlődésének követése: a foglalkozásvezetők legalább évi egy alkalommal – előzetes egyeztetés alapján – lehetőséget biztosítanak a szülőknek egy-egy óra, vagy órarészlet megtekintésére.

JELENLÉT ÉS ÓRAREND KÖVETÉSE

Hópárduc® Fejlesztő és Haladó Falmászás foglalkozásokon való részvétel követése a MotiBro óraszervező és ügyfélkapcsolati rendszerben történik, mely online regisztrációhoz kötött. A regisztráció első lépéseként az Alapítvány meghívót, valamint e-mailben részletes útmutatót küld. A MotiBro felületén a szülő online láthatja az órarendet és követheti a gyermek részvételét, valamint bérletfelhasználását a foglalkozásokon. 

TANÉV MENETE, ÓRÁK RENDJE

A falmászó foglalkozásokat órarend szerint heti rendszerességgel tatjuk, hétfőtől péntekig délután, szombaton délelőttönként. A tanfolyamok tanév rendszerűek,  a jelentkezések és szervezési folyamatok függvényében kb. szeptember közepétől indulnak és május végéig tartanak. A tanév menete az államilag meghatározott tanév rendjéhez igazodik, az őszi-, téli és tavaszi szünet ideje az állami rend szerint meghatározott szünetekkel azonos. Síszünetet nem tartunk. 

Hosszú hétvégék és áthelyezett munkanapok esetén a menetrend módosulhat, erről e-mailben külön tájékoztatást adunk.

Elmaradó órák, helyettesítés: szervezőként a programváltozás jogát fenntartjuk. A foglalkozásvezető megbetegedése, vagy más okból történő távolmaradása esetén helyettesítő foglalkozásvezető felkérésével igyekszünk biztosítani a foglalkozások és fejlesztés folytonosságát. A helyettesítő által tartott foglalkozások azonos kerettel és tematikával, minőségében ugyancsak magas színvonalon valósulnak meg, biztosítva a gyermek számára a folyamatosságot.

Hiányzás vagy elmaradó foglalkozás pótlására későbbi időpontban nincs lehetőség. Gyermek hiányzása esetén a lentebb leírt 4+1 és a 8+2 bérlet rendszer szerinti kedvezményt lehet igénybe venni. 

A hiányzás előzetes jelzése nem kötelező, de segíti a foglalkozásvezetők munkáját. Ezt honlapunkon keresztül itt lehet előzetesen megtenni:  https://hoparduc.hu/hianyzas/

Amennyiben egy órán nem tudjuk megoldani a helyettesítést, vagy egyéb okok miatt a foglalkozás elmarad, az adott foglalkozást a MotiBro órarendből is töröljük, a bérletből alkalom nem kerül levonásra.

Helyettesítésről, elmaradó óráról és a menetrend szerinti szünetekről nem csak a MotiBro felületén tájékozódhattok, minden esetben e-mailben is előzetes értesítést küldünk ezekről.

EGYÉB PROGRAMOK

A Hópárduc® nyári táborok napközis rendszerben valósulnak meg. A részletes napi és heti menetrendről a tábor saját honlapján lehet tájékozódni: https://hoparduc.hu/hoparduc-napkozis-tabor-2025/

Mivel a táborokban minden nap tartunk felmászó foglalkozásokat, így a vonatkozó fenti szabályok a táborokban is érvényesek.

A gyermek tábori részvétele esetén a szülőnek a gyermekre vonatkozóan egészségügyi nyilatkozatot kell kitöltenie és eljuttatnia a táborszervezőkhöz. Az ehhez szükséges nyilatkozatot a tábort megelőző héten e-mailben küldik ki a szervezők.

A tábori tervezett program része – megfelelő időjárás esetén – a tábor egy napján egy szabadtéri – kötélbiztosítással történő – sziklamászás. A gyermekeket élményszerűen ismertetjük meg a sziklamászás szépségeivel. Megadjuk a kellő felkészítést, és a támogatást, hogy a legjobbat hozza ki magából. A gyerekek mászását gyakorlott felnőttek biztosítják. A sziklamászás helyszíne jellemzően Rókahegy, (Üröm határában), ahová foglalkozásvezetői kísérettel, a Hópárduc Alapítvány által bérelt kisbusszal utaznak a résztvevők.

 [Alternatív program: köteles, boulder termi falmászás. A termekbe eljutás ilyenkor tömegközlekedéssel történik.]

Előfordul, hogy további, külső helyszínen megvalósuló programokra is visszük a gyerekeket (Minipolisz látogatás, sárkányhajózás, …), melyekre eljutás történhet gyalogosan, vagy tömegközlekedéssel, foglalkozásvezető kísérettel.

A jelentkezéssel a szülő hozzájárul a gyermek fenti feltételek szerinti utaztatásához. 

További események (‘Élményt hozunk’, Sziklamászó nap…) kereteiről, a részvételhez kapcsolódó információkról és esetleges kiegészítő szabályokról az események saját honlapján és/vagy e-mailben nyújtunk további tájékoztatást.

A foglalkozások, programok díjának fizetése:

A jelentkezéssel és a programokon történő részvétellel kétoldalú szerződés jön létre, egyrészről a Hópárduc® Alapítvány, másrészről a gyermek képviseletét ellátó – MotiBro-ban regisztrált – szülő, gondviselő között. A szerződés nem minősül írásban megkötött szerződésnek, tartalma nem kerül iktatásra és archiválásra, így utólagosan nem hozzáférhető, nem visszakereshető.

 Az így létrejött szerződéssel felek rögzítik, hogy a programok ideje alatt mind a gyermek, mind a Szülő köteles betartani a jelen megállapodásban foglaltakat és a helyszín házirendjét. Ennek be nem tartása esetén keletkező károkért, balesetekért felelősséget nem tudunk vállalni.

Falmászó tanfolyamok esetén e szerződés magában foglalja a tanév rendszerű működés és ‘4+1’ / ‘8+2’ rendszerű díjfizetés megismerését és elfogadását. (Részletesen lásd alább.)

A falmászó foglalkozásokon történő részvétel feltétele az adott foglalkozás díjának előzetes befizetése. A Hópárduc® Fejlesztő és Haladó Falmászás foglalkozások rendszeres díját online bérlet vásárlással lehet rendezni. A vásárlás a MotiBro rendszerén keresztül a Stripe fizetési felületén történik, melyről a regisztrált e-mail fiókba automatikusan visszaigazolást és számlát küld a rendszer.

Foglalkozásainkra szóló bérletünk 4 vagy 8 alkalmas. Aktuális árainkkal kapcsolatban itt tájékozódhatsz: https://hoparduc.hu/araink/

INFORMÁCIÓK 4 ALKALMAS BÉRLETÜNKRŐL:

Ez a bérlet 1 hiányzást tesz lehetővé. Hiányzás esetén 1 alkalommal meghosszabbodik. A bérlet leghamarabb 4, legkésőbb 5 alkalom után lejár. Újabb bérlet megvásárlása szükséges, akkor is, ha az új bérlet első foglalkozásán nem tudtok részt venni.

INFORMÁCIÓK 8 ALKALMAS BÉRLETÜNKRŐL:

A 8 alkalmas bérletünk 2 hiányzást tesz lehetővé. Hiányzás esetén 2 alkalommal meghosszabodik. A bérlet leghamarabb 8, legkésőbb 10 alkalom után lejár. Bérletenként maximum két alkalommal hosszabbítjuk meg a bérletet.

A szerződés felbontását, a tanfolyami részvétel felfüggesztését bármelyik fél egyoldalúan kezdeményezheti írásos formában, e-mail útján. A szerződés és az ezzel járó térítési kötelezettség mindaddig fennáll, míg valamelyik fél a szerződésbontás, azaz a tanfolyamról történő kilépés szándékát írásban jelzi.

EGYÉB PROGRAMOK díjának rendezése (egyéni és csoportos próbaórák, táborok…) a SalesAutopilot rendszerén keresztül, az OTP Simple online fizetési felületén történik. A vásárlásról a vásárlásnál megadott e-mail fiókba automatikusan visszaigazolást és számlát küld a rendszer. A megfelelő, program-specifikus befizetési linket e-mailben küldjük el a résztvevőnek (szülőnek, gondviselőjének). 

TÁBOR VISSZAMONDÁSA A SZÜLŐ RÉSZÉRŐL:

A tábor megkezdése előtt legalább 1 hónappal történő lemondás esetén a befizetett díj 75%-át utaljuk vissza.  A tábort megelőző 30 napban érkező lemondás esetén a befizetett díj 50%-át utaljuk vissza.  A tábort megelőző héten már csak orvosi igazolással tudjuk a befizetett díj 50%- át visszautalni.

TÁBOR VISSZAMONDÁSA A SZERVEZŐ RÉSZÉRŐL:

A táborban fontos számunkra, hogy a gyermekek jól érezzék magukat és biztonságban legyenek. Igyekszünk a legjobb tudásunk szerint kezelni és segíteni a beilleszkedésben a gyermekeket, azonban előfordulhat, hogy a nagy létszám okozta megterhelés, vagy más tényezők miatt a gyermek tartósan veszélyezteti saját maga vagy a közösség más tagjának testi épségét (pl.: a biztonsági szabályok többszöri súlyos megsértése, szaladgálás a teremben, lökdösődés, mások vagy önmaga ütlegelése) vagy lelki egészségét (pl: leállíthatatlan verbális agresszió, trágár szavak kiabálása). Ilyen esetben nem tudjuk tovább a táborunkban fogadni a gyermeket, és a tábor költségét visszafizetjük.

További programokhoz kapcsolódó díjfizetési határidőkről, és a visszatérítés szabályairól az események saját honlapján és/vagy e-mailben adunk előzetes tájékoztatást.

A gyermekek és szülők adatainak nyilvántartása és kezelése

A Hópárduc® Alapítvány a gyermekek és szülők adatait 5 éven át megőrzi. Az adatokat a következőkre használhatja fel:

– foglalkozás szervezése

– foglalkozás vezetése

– a gyermek fejlődésének a nyomon követése

– statisztika készítés (név nélkül)

– publikáció (név nélkül, vagy a név megváltoztatásával)

A Hópárduc® Alapítvány az adatokat harmadik félnek nem szolgáltatja ki.

További részletek: https://hoparduc.hu/adatvedelmi-tajekoztato/

Mozgó vagy állókép rögzítésének szabályai:

A Hópárduc® Fejlesztő Falmászás foglalkozásain a szülő (gondviselő) csak saját, családi felhasználás céljából készíthetnek fényképet vagy videót a gyermekükről. A foglalkozás dokumentálása nem megengedett.

A foglalkozásokon előfordulhat, hogy csoportos, esetleg egyéni felvétel, fotó, video készül a gyermekről, melyet oktatási-kutatási céllal készítünk, és belső körben használunk fel. Amennyiben a szülő, gondviselő ehhez nem járul hozzá, azt kérjük írásban jelezze!

Marketing, promóciós célra csak és kizárólag a szülő, gondviselő beleegyezésével használunk fel képi anyagokat.

 

Fejlesztő falmászás, ami segít a gyerekednek, hogy jobban tudjon teljesíteni és életre szóló élményeket szerezzen. Velünk tartasz?